Poprvé na masáž

POKUD JDETE POPRVÉ NA MASÁŽ

Co je dobré vědět ,pokud jdete poprvé na masáž

Dostavit se na sjednanou hodinu masáže včas ,pokud možno o 5minut dříve. Tělo se celkově zklidní, zchládne a naladí se na příjemný čas odpočinku.Můžete si nabídnou čaj ,který je vždy k dispozici…..

Před masáží se osprchujte, máte-li možnost. Lépe se uvolníte, prokrvíte tělo a připravíte na masáž. Masážní oleje a krémy se pak lépe vstřebají a umocní účinek masáže.

Doporučuji alespoň hodinu nejíst.

Na sebe je vhodnější spíše starší spodní prádlo. Lidé často neví, co si mají na masáž svléknout. Samozřejmě je lepší, když se svléknete do spodního prádla a nic Vás netlačí. Je to ale čistě na Vás, stačí svléknout tu část těla, která má být masírována.

Doporučuji nemýt vlasy předem, obzvláště při masáži zad a šíje nebo celého těla, olej či krém by vám je mohl umastit. Pokud máte dlouhé vlasy je lepší si vzít gumičku nebo skřipec, kterým se vlasy dají stáhnout. Pokud zapomenete nic se neděje, mám pár skřipců k dispozici.

Před masáží si odložte řetízky a jiné ozdoby, nejlépe i hodinky. Je lepší si vypnout i mobilní telefon, nebo ho alespoň ztišit. Zvonící mobil vyruší hlavně Vás z relaxace .

Klidně spěte nebo dřímejte, pokud Vás to povede…Spánek je většinou stavem nejhlubší relaxace a regenerace.

Doporučení co dělat po masáži

Nejlépe nic. Nejlepší je nechat pár hodin působit relaxační efekt masáže, dát si skleničku vody, projít se na čerstvém vzduchu, přečíst knihu nebo jít jednoduše spát. Rozhodně se nedoporučuje sportovní aktivita ani jiná fyzicky náročná práce. Masírované svaly jsou totiž příjemně zahřáté a uvolněné .

Na co všechno má masáž vliv?

Na kůži, ta se příjemně promastí, zregeneruje, prokrví, zbaví se škodlivin, stane se pružnou, vláčnou a odolnou proti vnějším vlivům. Z podkoží se odstraní přebytečná voda a škodlivé látky.

Svaly a klouby harmonizují své napětí, omezí se jejich bolestivost, prokrví se a zvýší svou výkonnost. Odplavují se únavové látky (kysličník uhličitý, kyselina mléčná, kyselina máselná a kreatinin). Lymfatickým systémem se podpoří odtok mízy (lymfy) z vazivové tkáně a tím i zadržované vody a odpadních látek metabolismu (detoxikace).

Dochází ke snížení psychického napětí, celkové relaxaci a regeneraci psychických sil, spojených s navození příjemných pocitů.